AMIT AZ INGYENES ÉTKEZÉSRŐL TUDNI ÉRDEMES

2016.03.14

KI JOGOSULT 2015. szeptember 1-től ingyenes óvodai étkezésre?

• AKINEK A GYERMEKE RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI TÁMOGATÁSBAN RÉSZESÜL (GYVT)
  • AKINEK A GYERMEKE TARTÓSAN BETEG, VAGY FOGYATÉKOSSÁGGAL ÉL
  • AZOK AZ EGÉSZSÉGES GYERMEKEK, AKINEK A CSALÁDJÁBAN TARTÓSAN BETEG, VAGY FOGYATÉKOS GYERMEKET NEVELNEK
  • AMELY CSALÁDBAN 3, VAGY TÖBB GYERMEKET NEVELNEK (NAGYCSALÁDOS)
  • AKINEK A NEVELÉSBE VÉTELÉT A GYÁMHATÓSÁG ELRENDELTE
  • AKINEK A CSALÁDJÁBAN AZ EGY FŐRE JUTÓ HAVI NETTÓ JÖVEDELEM NEM HALADJA MEG A 89.408 Ft-ot (2015-ben!)
KI IGÉNYELHETI? – FONTOS! IGÉNYELNI KELL, NEM JÁR AUTOMATIKUSAN!
  • óvodába járó gyermek szülője
  • óvodába járó gyermek gyámja
  • óvodába járó gyermek nevelőszülője, gyermekotthon vezetője
HOGYAN IGÉNYEJEM?
FONTOS! A NYOMTATVÁNYON BÜNTETŐJOGI FELELŐSSÉGE TUDATÁBAN CSAK VALÓS ADATOKAT ADJON MEG!

MIKOR LEHET IGÉNYELNI?
  • A KÉRELEM AZ ÓVODA NYITVATARTÁSI IDEJÉBEN BÁRMIKOR LEADHATÓ, AKÁR AZ ÓVÓ NÉNINEK IS, DE A VEZETŐI/GAZDASÁGI IRODÁBA IS BEADHATÓ, LEGKÉSŐBB AZ IGÉNYBEVÉTELT MEGELŐZŐ NAPIG
  • FONTOS! AZ IGÉNYBE VÉTEL CSAK A NYILATKOZAT LEADÁSA UTÁN LEHETSÉGES! AKI SZEPTEMBER 1-TŐL IGÉNYELNÉ, AZ LEGKÉSŐBB AUGUSZTUS 31-IG, DE MEGKÖSZÖNJÜK, HA AUGUSZTUS 25-ÉN, A BEFIZETÉSI NAPON EZ MEGTÖRTÉNIK!
MENNYI 2015-ben A MINIMÁLBÉR NETTÓ ÖSSZEGÉNEK 130%-a?
  • 89.408 Ft, AKINEK ENNÉL KEVESEBB AZ EGY FŐRE JUTÓ NETTÓ JÖVEDELME, AZ IGÉNYELHETI AZ INGYENES ÉTKEZÉST
HOGYAN SZÁMOLJAM KI AZ EGY FŐRE ESŐ JÖVEDELMEMET?
FONTOS! A TÁBLÁZAT 4 FŐS CSALÁDDAL SZÁMOL, HA ETTŐL ELTÉRŐ, ÁT KELL ÍRNI A FÜGGVÉNYT!