KAKAÓ PARTI

Közösen kakaóztak az ovisok

2013.01.21. hétfő 12:28
A Micimackó Óvoda, közel tíz éve élvezheti Helmut Hofmann támogatását, amelynek köszönhetően most „Kakaó partira” hívták székhely intézményük, a Kodály Zoltán Óvoda nagycsoportosait.
Helmut Hofman hosszú évek óta támogatja a Micimackó Óvodát, ahol 139 kisgyermek tölti „dolgos” hétköznapjait. A németországi férfi minden karácsonyt megelőző időszakban meglátogatja az apró mentoráltjait és sosem érkezik üres kézzel, ám idén, januárban is visszatért és újabb ajándékokkal lepte meg az intézményt, amelyben nagy mennyiségű kakaó és mogyorókrém is volt. Az óvoda pedagógusai úgy gondolták, ez egy remek alkalom, hogy a Kodály Zoltán Óvoda nagycsoportosait vendégül lássák egy vidám kakaópartira és együtt élvezzék „Helmut bácsi” – ahogyan a Micimackós gyerekek hívják - nagylelkű támogatását. Az óvónénik bábelőadással kedveskedtek az apróságoknak, akiket elvarázsolt Holle anyó története, lévén odakint szakadt a hó. Ezt követően kezdődhetett a parti, ahol minden kisbögre kakaóval telt meg és pillanatok alatt eltűntek a mogyorókrémes kalácsszeletek. Az evés-ivást egy kis tánccal mozogták le, majd az ovi udvarán lévő dombon szánkóztak a testvérintézmény kisgyermekei, amíg a busz érkezését várták. Sok színes élménnyel gazdagodva és kellemesen elfáradva térhettek vissza óvodájukba a gyerekek.